Home
Mjeku Musliman - Shpirti i shendoshë në trup të shendoshë
Ujë me mjaltë – Ja çfarë përfiton shëndeti juaj Reviewed by Momizat on . Ndoshta ju keni dëgjuar ndonjëherë për përfitimet e të ngrënit mjaltë, por ju a e dini se çfarë ndodh nëse ju pini ujë me mjaltë me trupin tuaj? Mjalti është nj Ndoshta ju keni dëgjuar ndonjëherë për përfitimet e të ngrënit mjaltë, por ju a e dini se çfarë ndodh nëse ju pini ujë me mjaltë me trupin tuaj? Mjalti është nj Rating: 0
You Are Here: Home » Këshilla mjeksore » Ujë me mjaltë – Ja çfarë përfiton shëndeti juaj

Ujë me mjaltë – Ja çfarë përfiton shëndeti juaj

Ndoshta ju keni dëgjuar ndonjëherë për përfitimet e të ngrënit mjaltë, por ju a e dini se çfarë ndodh nëse ju pini ujë me mjaltë me trupin tuaj?

Mjalti është njëra nga ushqimet më të shëndetshme në planet, por aftësitë shëruese të mjaltit kur e përziejmë me ujë dhe e pini esëll, pra në bark të thatë ka efekt të mirë.

Udhëzimet për ujë me mjaltë:
Një gotë me ujë të ngrohtë
Një lugë gjelle me mjaltë
Pastron mukozën në mushkëri
Është shumë e mirë për bronkit, trajton ftohjet dhe forcon imunitetin.largea_670px-make-honey-water-step-71420472959
Parandalon dhe pastron traktin e tretjes nga gjakderdhja dhe parazitët
Në fillim ndoshta do të vëreni fryrje dhe rritje të belit, por mos u bëj merak. Kjo ndodh për shkak se sendimentet fekale bymehen (ajen) dhe bëhen më të buta.

Ujë me mjaltë – Si pihet?
Duhet ta pish në bark (stomak) të thatë në mëngjes për qëllime parandalimi. Pije shpejt!

Perfitimet e ujit me mjaltë në stomakun tonë:

-parandalon problemet në shtojcën krymbake(apendiciti ose zorra e verbër)

-forcon imunitetin dhe parandalon bronkitin

-pastron traktin e tretjes nga patogjenët e ndryshëm

-shkatrron mikroorganizmat në zorrë

prandaj që kjo perzierje të jetë më e efektshme duhet të pihet e freskët në mëngjes kur s’kemi ngrënë ende asgjë …

 

About The Author

Number of Entries : 448

Leave a Comment

© Copyright MjekuMusliman 1435/2014, All Rights Reserved

error: Tё gjitha tё drejtat autoriale i takojnё faqes\' \\\\\'MjekuMusiman\\\\\'. Pёr mё shumё kontakto: dr.abdurrezak@hotmail.com
Scroll to top