Home
Mjeku Musliman - Shpirti i shendoshë në trup të shendoshë
Terapi natyrale efikase për hapjen e enëve të gjakut !? Reviewed by Momizat on . Keni ngushtim të enëve të zemrës, ngushtim të venave të këmbëve, yndyrë në gjak? Terapi natyrale për hapje të enëve të gjakut në vend të metodave kirurgjike si Keni ngushtim të enëve të zemrës, ngushtim të venave të këmbëve, yndyrë në gjak? Terapi natyrale për hapje të enëve të gjakut në vend të metodave kirurgjike si Rating: 0
You Are Here: Home » Mjeksia Bimore » Terapi natyrale efikase për hapjen e enëve të gjakut !?

Terapi natyrale efikase për hapjen e enëve të gjakut !?

Keni ngushtim të enëve të zemrës, ngushtim të venave të këmbëve, yndyrë në gjak?

Terapi natyrale për hapje të enëve të gjakut në vend të metodave kirurgjike si Angioplastisë dhe Bypass-it.
Shumë gra dhe burra mbi moshën 30 vjeçare vuajnë nga dhimbja dhe shfaqja e variçeve (venave), nga ngushtimi i enëve koronare të zemrës dhe nga ngushtimi i venave të thella të këmbëve. Për të bërë shkrirjen e këtyre bllokimeve ju duhen:

– Lëng Limoni – 1 filxhan çaji
– Lëng Xhenxhefili – 1 filxhan çaji
– Lëng Hudhre – 1 filxhan çaji
– Lëng Molle – 1 filxhan çaji

Si fitohet Lëngu i hudhrës dhe Xhenxhefilit?

Merret 20gr Pluhur Hudhre dhe 30gr Pluhur Xhenxhefil dhe 2 Gota ujë (200ml) përzihen mirë dhe kështu fitojmë lëngun.
Pastaj merret 1 filxhan çaji (100ml) me uthull molle.
Dhe 1 filxhan çaji (100ml) me lëng limoni (lëngu i limonit fitohet nga shtrydhja e limonit)

513880387

Venat Varikoze sipërfaqësore.

Përgatitja:
Përzieji të gjithë përbërësit dhe ziej në zjarr të lehtë (nuk bën të vlojë), kur të arrijë sasia e lëngut të përzier sa tre filxhan largoje nga zjarri dhe lëre të ftohet. Pastaj këtë lëng përzieje me tre filxhan kafeje të mjaltit natyral dhe mbaje në një kavanoz të pastër.

Përdorimi:
Konsumo çdo ditë një lugë gjelle (nëse ke mundësi edhe më mire dy lugë gjelle) të kësaj përzierje 30 minuta para vaktit të mëngjesit. Bllokada apo ngushtimi i enëve të gjakut do të zhduket çdo dite nga pak.
Koha e terapisë duhet të jetë nga 15 deri në 30 ditë varësisht nga niveli i mbylljes së enëve të gjakut.

Çdo ditë preferohet të bëhet ecje deri në 30 min në natyrë.

Vërejtje: Nëse keni nevoje për udhëzime se ku munde t’i bleni këta përbërës, shkruani mesazh privat ne faqen Mjeku Musliman!

Shop:Këtë ilaq natyral mund të bleni te ne në Paketim prej 250ml me emrin ”Vena Cure”, me një çmim prej 10 euro. Për një muaj ju duhen tre pako që është doza fillestare e trajtimit dhe që kushton 30 euro.

Na shkruani në facebook: https://www.facebook.com/MjekuMusliman/

Përshtati dhe përktheu: Dr. Abdurrezak , Presheve.

About The Author

Number of Entries : 448

Leave a Comment

© Copyright MjekuMusliman 1435/2014, All Rights Reserved

error: Tё gjitha tё drejtat autoriale i takojnё faqes\' \\\\\'MjekuMusiman\\\\\'. Pёr mё shumё kontakto: dr.abdurrezak@hotmail.com
Scroll to top