Home
Mjeku Musliman - Shpirti i shendoshë në trup të shendoshë
Nëse e lani fytyrën me uthull molle,rezultatet janë të mahnitshme Reviewed by Momizat on . Uthulla e molles është një nga produktet më të mira për lëkurën. Aplikimi i saj në trajtimet e lëkurës po bëhet gjithnjë e më popullor, për shkak të rezultateve Uthulla e molles është një nga produktet më të mira për lëkurën. Aplikimi i saj në trajtimet e lëkurës po bëhet gjithnjë e më popullor, për shkak të rezultateve Rating: 0
You Are Here: Home » Këshilla mjeksore » Nëse e lani fytyrën me uthull molle,rezultatet janë të mahnitshme

Nëse e lani fytyrën me uthull molle,rezultatet janë të mahnitshme

Uthulla e molles është një nga produktet më të mira për lëkurën. Aplikimi i saj në trajtimet e lëkurës po bëhet gjithnjë e më popullor, për shkak të rezultateve pozitive që i jep lëkurës, si dhe çmimit shumë të ulët të saj, krahasuar me produktet që japin efekte të ngjashme.

Përbërësit e uthullës së mollës kanë veti anti-fungale dhe antibakteriale, dhe kjo është arsyeja pse parandalojnë aknet dhe infeksionet e ndryshme të lëkurës.2011-10-16-make-apple-cider-vinegar-586x322

Përbërësit:
1 lugë gjelle uthull molle
3 lugë ujë
Në mënyrë që të ketë më shumë efekt, këshillohet të përdoret uthull molle organike, pasi vetëm ky lloj përmban minerale, enzime dhe baktere që kanë ndikim pozitiv në lëkurë.

Metoda e përgatitjes:
Në një enë të vogël, hidhni një lugë gjelle uthull molle dhe 3 lugë ujë. Pastaj, lani fytyrën tuaj dhe në lëkurë të lagur, vendosni përzierjen në të gjithë fytyrën me ndihmën e një cope pambuku. Pas disa minutash lani fytyrën si zakonisht.

About The Author

Number of Entries : 448

Leave a Comment

© Copyright MjekuMusliman 1435/2014, All Rights Reserved

error: Tё gjitha tё drejtat autoriale i takojnё faqes\' \\\\\'MjekuMusiman\\\\\'. Pёr mё shumё kontakto: dr.abdurrezak@hotmail.com
Scroll to top