Home
Mjeku Musliman - Shpirti i shendoshë në trup të shendoshë
You Are Here: Home » Mjeksia Bimore (Page 3)

Fara e zezë (el-habbetu es-sevda)

Kjo është bimë e zakonshme e zezë e familjes së grunajave, kërcelli i së cilës rritet nga 40 deri 60 cm. Kjo bimë ka gjethe të ndara mirë dhe lule të kaltra. Nga ato dalin fara të zeza të vogla kënddrejta, të cilat njihen gjithashtu si farë e bekuar ose farë e zezë. Kjo bimë është përdorur para më shumë se dy mijë vjetëve. Ebu Hurejre, radijAllahu anhu, ka treguar se i Dërguari i Allahut, alejhi salatu we s ...

Read more

Fiqtë e thatë për diabetikët, kundër anemisë, për osteoporozë

Fiqtë e thatë janë meze e shijshme, por edhe e shëndetshme. Fiku i thatë është një burim i shkëlqyer i mineraleve, si kalciumi, bakri, kaliumi, mangani, hekuri, seleni dhe zinku. Ai përmban kalcium më shumë se qumështi i lopës. Me konsumin e 100 gramëve fiq të thatë do të merrni 640 mg kalium, 162 mg kalcium, 2.03 mg hekur dhe 232 mg kalium. Kaliumi është një komponent i rëndësishëm i qelizave dhe lëngjeve ...

Read more

Filizat e grurit kundër depresionit

Filizat e grurit janë përlot me enzima të çmuara, vitamina dhe mikroelemente. Përgatitja Grurin e pastruar e vendosni në ujë të pastër dhe atë në një të tretën e kavanozit,e dy të tretat mbusheni me ujë. Kavanozin e mbyllni mirë dhe e lini të qëndrojë për 12-24 orë. Pas një kohe ujin mos e hidhni por e pini, sepse është përplot me minerale dhe vitamina. Kjo masë e fituar mund të ruhet në frigorifer për 4 di ...

Read more

Krundet e grurit janë ilaçi më i mirë për tretje

Krundet e grurit janë ushqim i shijshëm dhe kualitativ. Janë të pasura me fibra, celulozë, hekur, fosfor, magnez dhe vitamina. Përparësitë në ushqim Krundet e grurit përmbajnë 43 deri 44 për qind të fibrave bimore, më së shumti celulozë. Fibrat dietale duhet të jenë pjesë përbërëse e ushqimit sepse dhurojnë efekte të dobishme për shëndetin, si: • Normalizojnë punën dhe shëndetin e zorrëve, janë të dobishme ...

Read more

Lëngu i rrushit, shërues universal

Krahas veçorive që përmendëm më sipër, lëngu i rrushit ka edhe shumë veçori të pazbuluara akoma. Specialistët mendojnë se me anë të vitaminave dhe mineraleve që përmban lëngu i rrushit të mbron nga sëmundjet e zemrës dhe kancerit. I pasur me vitaminat A, B dhe C, kalium dhe hekur, lëngu i rrushit shton rezistencën e trupit ndaj sëmundjeve. Krahas veçorive të njohura përbërësit antioksidues të tij pengojnë k ...

Read more

Farat e lulediellit, dhe të mirat e tyre

Farat e lulediellit janë ndoshta më të njohura nga të gjitha farat ushqimore,ato mund të hahen të papërpunuara, të pjekura ose përdoren për shije të ndryshme gatimesh. Pavarësisht nga kjo, shumë njerëz janë të panjohur me të mirat e të ngrënit fara luledielli. Shkurtimisht po japim vetitë e tyre të cilat janë njëburim i fuqishëm e i pasur me vitamina e minerale. Një burim i pasur me Vitamina E Vitamina E ës ...

Read more

Mjete shtëpiake për zbutjen dhe largimin e dhembjes së dhëmbit

Në qoftë se ke dhimbje të dhëmbit, është mirë që të konsultohesh me dentistin para se gjendja të përkeqësohet. Dhe gjithashtu mund të provosh këto mjekime shtëpiake. Biber dhe Krip – kripa e përzier me biber mund të përdoret kur dhëmbi bëhet senzitiv, pasi që të dyja kanë përbërës antibakterial dhe anti-inflamator. – Përziej sasinë e njejtë të kripës dhe biberit dhe disa pika ujë në mënyrë që të formohet nj ...

Read more

Efektet shëndetësore të pjeprit

Pjepri është një ndër frutat më të shëndetshëm. Ai njihet për vetitë e tij antistres, lufton të nxehtin dhe parandalon plakjen. Pjepri ka plot vlera ushqyese dhe ndikon pozitivisht te kockat dhe lëkura, duke u kujdesur edhe për ngjyrën e kësaj të fundit gjatë verës. Disa nga vetitë e shëndetshme të pjeprit janë: Është antistresues Sipas një studimi kryer në Itali ai atribuon vetitë kundër stresit antioksida ...

Read more

Receta që mbron nga kanceri dhe tumoret

Kjo recetë ua mban kancerin apo disa forma të tumoreve larg trupit tuaj. Përzieni këto përbërës që të përfitoni efektet maksimale nga kjo recetë. Merrni një të katërtën e lugës së çajit pluhur turmerik, një të katërtën e lugës së çajit me vaj ulliri dhe shtoni pak piper të zi. Përziejini mirë, dhe më pas këtë përmbajtje mund ta përdorni në sallatat tuaja si salcë ose si shtesë në vaktet tuaja ushqimore apo ...

Read more

Dobitë e gjetheve të dafinës

Edhe pse gjethet e dafinës perdoren zakonisht në gatim për t’iu dhënë më shumë shije dhe aromë pjatave, ato sjellin edhe shumë të mira për shëndetin, siç janë: Ndihmojnë në trajtimin e diabetit të tipit të 2 Ndihmojnë kundër sëmundjeve kardiovaskulare, Dafina rregullon gjithashtu edhe indeksin glicemik, atë të kolesterolit dhe triglicerideve, Përmirëson tretjen, pasi pirja e 2-3 filxhaneve çaj dafine në dit ...

Read more

© Copyright MjekuMusliman 1435/2014, All Rights Reserved

error: Tё gjitha tё drejtat autoriale i takojnё faqes\' \\\\\'MjekuMusiman\\\\\'. Pёr mё shumё kontakto: dr.abdurrezak@hotmail.com
Scroll to top