Home
Mjeku Musliman - Shpirti i shendoshë në trup të shendoshë
Me hixhame deri në 19. medalje të arta Olimpike

Me hixhame deri në 19. medalje të arta Olimpike

Notuesi Amerikan Michael Phelps mbrëmë arriti të marrë medaljen e 19-të të artë në lojrat Olimpike. E tëra filloi me njerëz të famshëm, si aktorja holivudiane Jennifer Aniston, ndë ...

Arsye të dëshmuara shkencërisht pse duhet të flisni më pak !

Arsye të dëshmuara shkencërisht pse duhet të flisni më pak !

Heshtja ndihmon në rigjenerimin e qelizave të trurit Sipas një studimit të vitit 2013 rreth ndikimit të zhurmave të ndryshme në minj, dy orë heshtje në ditë kishin ndihmuar në krij ...

Pse duhet të flini në anën e djathtë ?

Pse duhet të flini në anën e djathtë ?

Përderisa kohëzgjatja e gjumit është esenciale për shëndetin mental dhe atë fizik, pozita e gjumit mund të jetë një tjetër faktor shumë i rëndësishëm për shëndetin. Nëse flini në a ...

Lotët e fëmiut prekën zemrën e Omerit radijAllahu anhu

Lotët e fëmiut prekën zemrën e Omerit radijAllahu anhu

Fëmijëria është pafajësi. Buzëqeshja e fëmijës është buzëqeshje e njerëzimit, ndërsa vajtimi i tij pikëllon të gjithë ata që janë afër tij. Librat e historisë regjistrojnë një rast ...

Si të shpëtoni nga thonjtë e futur në mish të gishtit të këmbës

Si të shpëtoni nga thonjtë e futur në mish të gishtit të këmbës

Futja e thonjve të rritur të këmbës në mish është jo vetëm e bezdisshme, por ndonjëherë përkeqësohet aq shumë sa kërkon ndërhyrje kirurgjikale. Kjo jo vetëm prej dhimbjes së madhe ...

Të gjithë po bëjnë kështu ..!!

Të gjithë po bëjnë kështu ..!!

Kur debaton me ndonjërin dhe ai të thotë se ‪#‎shumica‬ e njerëzve bëjnë ndryshe, jo ashtu si ti që thua, atëherë ti ktheja: Nëse hulumton togfjalëshin “shumica e njerëzve” në Kura ...

Dobitë shëndetësore të farave të susamit

Dobitë shëndetësore të farave të susamit

Përveç se në kuzhinë, qysh nga lashtësia përdoren edhe për mjekësinë tradicionale si preventivë dhe për shërim të sëmundjeve. Farat e susamit janë përplot me fitonutrientë si acide ...

 • Me hixhame deri në 19. medalje të arta Olimpike

  Notuesi Amerikan Michael Phelps mbrëmë arriti të marrë medaljen e 19-të të artë në lojrat Olimpike. E tëra filloi me njerëz të famshëm, si aktorja hol more ...

  August 08, 2016
 • Pse duhet të flini në anën e djathtë ?

  Përderisa kohëzgjatja e gjumit është esenciale për shëndetin mental dhe atë fizik, pozita e gjumit mund të jetë një tjetër faktor shumë i rëndësishëm more ...

  February 13, 2016
 • Ecja, mjekësi në vete

  Shumica e njerëzve shpenzojnë çdo ditë shumë kohë ulur. Kjo përbën faktor rreziku për sëmundje të ndryshme, nga kanceri deri tek problemet me qarkulli more ...

  January 16, 2016

Lotët e fëmiut prekën zemrën e Omerit radijAllahu anhu

Fëmijëria është pafajësi. Buzëqeshja e fëmijës është buzëqeshje e njerëzimit, ndërsa vajtimi i tij pikëllon të gjithë ata që janë more ...

January 25, 2016

Të gjithë po bëjnë kështu ..!!

Kur debaton me ndonjërin dhe ai të thotë se ‪#‎shumica‬ e njerëzve bëjnë ndryshe, jo ashtu si ti që thua, atëherë ti ktheja: Nëse more ...

January 18, 2016

© Copyright MjekuMusliman 1435/2014, All Rights Reserved

error: Tё gjitha tё drejtat autoriale i takojnё faqes\' \\\\\'MjekuMusiman\\\\\'. Pёr mё shumё kontakto: dr.abdurrezak@hotmail.com
Scroll to top